STOK KODU:  byr1

Confidor® Turf

YEN
0,00 TL
ad.
Sepete Ekle

Kullanım yeri

Çim Alanlar Golf

Kontrol edilenler

Haziran Böceği (Polyphylla Fullo) 


Yeni Confidor Turf: Çim Kalitesini Arttıran Uzun Süreli Koruma!

Confidor® Turf; golf sahalarında, yarış pistlerinde, futbol sahalarında, özel mülk, park ve spor alanlarındaki çim alanlarda görünen Haziran Böceği larvalarına karşı etkili, granül formülasyonda bir insektisittir. Haziran Böceği (Polyphylla Fullo) larvası sorununa uzun süreli çözüm sağlar.

 

Haziran Böceği’nin larva sayılarındaki artış, gitgide büyüyen sorunlara yol açar. Çim alanlardaki bitkilerin kökleriyle beslenen bu çayır böcekleri, bitkileri öldürerek çimenlerin samansı bir hal almasına neden olur. Daha ileri vakalarda ise, çim dokusu tıpkı kaldırılmış bir halı gibi topraktan sökülür ve çıkar. Haziran Böceği larvalarını yemek için zaten kopmak üzere olan çimleri eşeleyen kuşlar, tilkiler ve porsuklar durumu daha da kötüleştirebilir.

Haziran Böceği larvalarının kontrolünde yıllık bir planlama yapmak, bu larvaların istilasından doğabilecek sorunların azaltılmasına yardımcı olur. Farklı böcek türlerini tanımak ve bu böcek türlerinin yaşam döngülerini anlamak, en uygun çim bakım yöntemlerini seçmek açısından faydalı olacaktır.

 

Kullanım Şekli:

Confidor® Turf'ün ayarlanmış ekipmanlarla doğru ve dengeli şekilde uygulanması gerekir. Uygulamanın hemen ardından derhal yeterli miktarda su uygulanmalıdır. Su uygulaması, granüllerin çimen zemininden Haziran Böcekleri’nin yumurtalarını bıraktıkları üst katmanlara geçişini sağladığından, bu süreç için kritik öneme sahiptir. Ürünü hedef alana ulaştırmak, güneş ışığı kaynaklı bozulmanın da önüne geçer.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor